Szülői javaslatra fogalmazódott meg az igény, majd született meg a szándék szülők és szakemberek közös gondolkodására azért, hogy legyen egy gyakorlati útmutató, ami segít a mindennapokban. „Szülőként szeretnénk szülők maradni, és a játék pont egy olyan dolog, ami illeszkedik a szülői szerephez, játék közben rengeteget tudunk tanítani a gyerekünknek a társas kapcsolatokról” – fogalmazódott meg a gondolat.
Több weboldal, szülői blog nyújt ötleteket az autista gyerekek és a játék témában, emellett magyar nyelven két könyv is elérhető, ami kifejezetten az autista gyerekekkel való közös játékkal foglalkozik:
Mindkét könyv rengeteg inspiráló ötletet, javaslatot nyújt ahhoz, hogy hogyan lehet színesíteni a játékhelyzeteket a mindennapokban, ha egy család autista kisgyereket nevel. Szülőként sokan érezték úgy, hogy a könyvekben leírt helyzetek többnyire a gyermek együttműködésének egy bizonyos szintjét feltételezik, de kevesebb kapaszkodót nyújtanak akkor, ha erre még kevésbé építhetünk. Ezért fogalmazódott meg az igény arra, hogy útmutatónk erre fókuszáljon.
Hogyan tudom a gyermekem együttműködését megnyerni? Mert játszani jó, közösen játszani még jobb. Mindennapi tapasztalatokból, emlékekből, valamint sok közös gondolkodásból született a következő, alapvetően gyakorlati jellegű kiadvány sok példával, ötlettel, javaslattal annak érdekében, hogy olvasói, használói visszaszerezhessék és megtarthassák a közös játék örömét.
Lapozható formátumú kiadványt itt találja: Lapozható kiadvány
Tématerület
Autizmus spektrum zavar
Szerző
Keresztesiné Szabó Anita, Rácz Zsuzsanna
Kiadó
Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.
Kiadás éve
2018
Oldalszám
136 oldal
Kiadvány státusza az FSZK könyvtárában
Letölthető
Ez a kiadvány a MONTÁZS projekt – EFOP 1.9.2 – Autizmus munkacsoport projekt keretében készült.
|