FOGLALKOZTATÁS 2019

A pályázati program átfogó célja a megváltozott munkaképességű személyek – beleértve az egészségkárosodott és fogyatékos személyeket is – társadalmi integrációjának, foglalkoztathatóságának, valamint foglalkoztatásának elősegítése integrációs célú fejlesztések, innovatív szakmai programok és a foglalkoztatásukat népszerűsítő rendezvények révén.

A pályázat 7 komponensből áll az alábbiak szerint:

„A” komponens

Halmozottan hátrányos helyzetű, egészségkárosodott vagy fogyatékos fiatalok elhelyezkedésének támogatása, mentorálása

A komponens keretében megvalósuló pályázatokban a projektbe vont fiatalok munkakompetenciáinak fejlesztése valósul meg munkavégzésen keresztül akkreditált és nyílt munkaerőpiaci munkáltatóknál, szakmai támogatás, mentorálás biztosítása mellett.

A megvalósító szervezetek között oktatási intézmények és foglalkozási rehabilitációval foglalkozó szervezetek egyaránt vannak, melyek a projekt megvalósítása során szerzett tapasztalataikat egy összefoglaló tanulmány keretében összegzik majd pályázataik zárásaként.

Megvalósító szervezetek:

Szervezet neve

Település

Honlap

Pécsi Egyetemisták Egyesület

Pécs

www.pecsiegyetemistak.hu

Gondoskodás Közhasznú Egyesület

Balassagyarmat

www.gondoskodaske.hu

Kék Madár Alapítvány

Szekszárd

www.kek-madar.hu

Az Értelmi Fogyatékosok Fejlődését Szolgáló Magyar Down Alapítvány

Budapest

www.downalapitvany.hu

Szimbiózis a Harmonikus Együtt-létért Alapítvány

Miskolc

www.szimbiozis.net

KézenFogva Összefogás a Fogyatékosokért Alapítvány

Budapest

www.kezenfogva.hu

Nem Adom Fel Alapítvány

Budapest

www.nemadomfel.hu

 

„B” komponens

Atipikus foglalkoztatási formában történő elhelyezés segítése nyílt munkaerőpiaci munkáltatónál

A komponens keretében olyan nyílt munkaerőpiaci munkáltatók feltárása történik, akik a pályázat szempontjából releváns atipikus foglalkoztatási formák (távmunka keretében történő foglalkoztatás, bedolgozói jogviszony keretében történő foglalkoztatás, home office jellegű foglalkoztatás, önfoglalkoztatás, munkakörmegosztás) valamelyikében nyitottak megváltozott munkaképességű személy foglalkoztatására. A pályázataik ideje alatt a nyertes szervezetek a feltárt foglalkoztatókkal működnek együtt, számukra biztosítanak munkaerőt és nyújtanak szolgáltatást.

A projekt végén a pályázat megvalósítói tapasztalati összefoglalót készítenek a projektmegvalósítás térségében jellemző munkáltatói viszonyulásról az atipikus foglalkoztatás vonatkozásában valamint a célcsoportot képező megváltozott munkaképességű személyek viszonyulásáról az atipikus munkavállaláshoz.

Megvalósító szervezetek:

Szervezet neve

Település

Honlap

BRC Services Korlátolt Felelősségű Társaság

Újlengyel

www.rehabjob.hu

 

Napra Forgó Nonprofit Közhasznú Kft.

Érd

www.napra-forgo.hu

 

„C” komponens

Azonos célcsoportba tartozó megváltozott munkaképességű, fogyatékos személyek nagyobb létszámban álláshelyet biztosító munkáltatóknál történő elhelyezése érdekében mentorálás támogatása

A komponens keretében a nyertes szervezetek által olyan nyílt munkaerőpiaci munkáltatók feltárása történik, akik nagyobb létszámban – munkáltatónként minimum 5 fő tekinthető nagyobb létszámnak – terveznek megváltozott munkaképességű személyeket foglalkoztatni. Számukra nyújtanak támogatást, szolgáltatást, illetve ezekhez a munkáltatókhoz helyeznek el mentorálás biztosítása mellett érintetteket.

A projektmegvalósítás során szerzett tapasztalatokból a pályázati időszak végére tapasztalati összefoglalót készítenek a komponensben nyertes szervezetek.

Megvalósító szervezetek:

Szervezet neve

Település

Honlap

NEAT Nonprofit Kft.

Óbudavár

-

KézenFogva Összefogás a Fogyatékosokért Alapítvány

Budapest

www.kezenfogva.hu

 

„D” komponens

„Bölcső” munkahelyen a gyakorlatszerzés támogatása

A „D” komponens keretében a bevont célcsoporttagok munkavégzésen keresztüli kompetenciafejlesztése és nyílt munkaerőpiacon történő munkavállalásra felkészítése történik az ún.„bölcső” munkahelyen mentorálás biztosításával. A „bölcső” munkahelyen történő felkészítést követően a bevont célcsoporttagok nyílt munkaerőpiaci elhelyezésének is meg kell megvalósulnia.

A projekt szempontjából „bölcső” munkahely lehet a foglalkozási rehabilitációs szolgáltatást nyújtó akkreditált szolgáltató vagy a nyílt munkaerőpiaci munkáltató, de nem lehet fejlesztő vagy akkreditált foglalkoztató.

Megvalósító szervezetek:

Szervezet neve

Település

Honlap

Munkaerőpiacon Maradás Egyesület

Debrecen

www.mpme.hu

Mécses Szolgáló Közösség Egyesülete

Mezőberény

www.mecsesegyesulet.hu

Kék Madár Alapítvány

Szekszárd

www.kek-madar.hu

Napra Forgó Nonprofit Közhasznú Kft.

Érd

www.napra-forgo.hu

 

„E” komponens

Megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját elősegítő innovatív szakmai programok és foglalkoztatást népszerűsítő rendezvények támogatása

A komponens keretében a pályázók szabadon tervezhettek bármely, a megváltozott munkaképességű személyek munkaerőpiaci integrációját elősegítő innovatív szakmai programot, rendezvényt. Így a megvalósítás alatt álló pályázatok között vannak termékfejlesztést, munkakörülmények javítását; jó gyakorlatok, helyi modellek terjesztését fókuszba helyező illetve foglalkoztatást ösztönző érzékenyítő/szakmai programok, foglalkozási rehabilitációval összefüggő foglalkoztatást népszerűsítő rendezvények is.

Megvalósító szervezetek:

Szervezet neve

Település

Honlap

Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány

Budapest

www.jobbadni.hu

„Jót s Jól” a Szatmári Kistérségben Egyesület

Géberjén

www.jotsjol.com

IRMÁK Nonprofit Kft.

Albertirsa

www.irmak.hu

Máltai Gondoskodás Nonprofit Kft.

Budapest

www.maltai.hu

Ösvény Esélynövelő Alapítvány

Füzesgyarmat

www.osveny.hu

Fogd a Kezem Alapítvány

Pécs

www.fogdakezemalapitvany.hu

AURA Autistákat Támogató Közhasznú Egyesület

Budapest

www.auraegyesulet.hu

Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége

Budapest

www.sinosz.hu

Motiváció Alapítvány

Budapest

www.motivacio.hu

ÉFOÉSZ Értelmi Sérültek Somogy Megyei Egyesülete

Kaposvár

www.efoeszkaposvar.hu

Lámpás 92 Közhasznú Alapítvány

Valkó

www.lampas92.hu

Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete (VGYKE)

Budapest

www.vgyke.com

Napfényes Támogató Szociális Egyesület

Püspökladány

www.napfenyesegyesulet.hu

Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesülete

Kecskemét

www.bacsvakok.hu

RehabForce Nonprofit Kft.

Budapest

www.rehabforce.hu

Esőemberekért Egyesület

Tata

www.eso-tata.hu

Szimbiózis a Harmonikus Együtt-létért Alapítvány

Miskolc

www.szimbiozis.net

Sotéria Szociális Szolgáltató Nonprofit Kft.

Pécs

www.soteriankft.hu

Salva Vita Alapítvány

Budapest

www.salvavita.hu

 

„F” komponens

Duo-Day – „Neked Munka, Nekem Álom” 2020. évi megrendezése

A pályázat keretében a nyertes szervezet a 2015-ben indított, és öt egymást követő évben (2015-2019) sikeresen megrendezett Neked MUNKA, nekem ÁLOM! programot valósítja ismét meg 2020-ban. A tervezett program Budapesten és az ország minden régiójában partnerszervezetekkel kötött konzorciumi együttműködés keretében valósul majd meg.

A Neked MUNKA, nekem ÁLOM! Nap célja a fogyatékos és nem fogyatékos emberek közötti személyes találkozásokat generálva a fogyatékos emberekkel szembeni előítéletek, félelmek oldása, mely hozzájárul társadalmi befogadásukhoz, és növeli foglalkoztatási esélyeiket.

Megvalósító szervezet:

Szervezet neve

Település

Honlap

Salva Vita Alapítvány

Budapest

www.nekedmunka.hu

 

„G” komponens

Foglalkozási integrációt segítő programok

  1. Jobb velünk a világ program

A Jobb Velünk a Világ! programsorozat és gálaest szemléletváltásra ösztönző jótékonysági rendezvényt 2008 óta minden évben megrendezik, azzal a céllal, hogy a sérültek tegyenek az egészségesekért, más hátrányos helyzetű emberekért. 2010-től a már hagyományos koncertek mellett érzékenyítő tréningeket is tartanak, 2014 óta pedig egy nagyszabású gálaesttel zárul a rendezvény. A szemléletváltásra ösztönző jótékonysági rendezvény a Fogyatékos Emberek Világnapjához kapcsolódik.

Megvalósító szervezet:

Szervezet neve

Település

Honlap

Nem Adom Fel Alapítvány

Budapest

www.nemadomfel.hu

 

  1. Fogyatékosság-barát Munkahely Elismerés (FBM Díj)

A FBM Díjat 2010 óta minden évben az EMMI, az AmCham, a Salva Vita Alapítvány és a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület közösen adja át azoknak a munkáltatóknak, amelyek vállalják, hogy konkrét tevékenységekkel, akciókkal elősegítik a megváltozott munkaképességű/fogyatékossággal élő emberek foglalkoztatását.

Az FBM elismerés alapja a folyamatos fejlesztés, 2018 óta a vállalati díj mellett egyéni díjak odaítéléséről is dönt a díj Adományozó Testülete. 2019-ben két egyéni díj, a Példakép és a Munka-Társ Díj odaítélésére is sor került.

Megvalósító szervezet:

Szervezet neve

Település

Honlap

Salva Vita Alapítvány

Budapest

www.salvavita.hu

 

  1. Segítő Vásárlás Program

A Segítő Vásárlás Program 2013 óta támogatja az akkreditált, védett munkahelyeken készült termékek megismertetését, értékesítését a Segítő Vásárlás tanúsító védjegy bevezetésével, kommunikációs és marketing kampányokkal, vásárok és kiállítások szervezésével.

A Segítő Vásárlás program pozitív hatásokkal jár a társadalom számára, mert értelmes és hasznos munkát ad számos fogyatékos embernek országszerte és ezzel elősegíti megélhetésüket, növeli önbecsülésüket. A vásárlók találkoznak a programban készülő modern, és kiváló minőségű termékekkel, és azt látják, hogy a fogyatékos emberek képesek minőségi termékeket, értéket előállítani - ez a találkozás lebontja az előítéleteket, a társadalom tagjai kíváncsibbá, nyitottabbá, elfogadóbbá válnak a fogyatékos emberekkel szemben.

Megvalósító szervezet:

Szervezet neve

Település

Honlap

Salva Vita Alapítvány

Budapest

www.salvavita.hu

 

A pályázatok keretében megvalósuló tevékenységekről egy összefoglaló kiadványt készítettünk mely innen érhető el.

 

A program támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

Információs és koordinációs pontok